TEKNOKAR SAVUNMA VE HAVACILIK A.Ş.

İletişim

  • 90 312 251 1325
  • elif.alagoz@teknokar.com
  • www.teknokar.com
  • Gersan Sanayi sitesi 2308 Sok. No:9 Batıkent Ankara - Türkiye

Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş. 2004 yılında faaliyetlerine savunma sanayi için askeri harnes üretimi yaparak başlamış olup 15 yılda sektörün bu konudaki önde gelen kuruluşları arasına girmiştir.
Teknokar kurulduğu günden bu güne her daim müşteri, kalite ve verimlilik odaklı üretim anlayışını benimsemiştir. Teknokar olarak kısa vadedeki hedefimiz ana yüklenicilerimize ve savunma sanayimize ihtiyaçları doğrultusunda alt sistemler sağlamak; yerli ve milli ürünler üretmektir. Bu konuda çalışmalarını hızla sürdüren Teknokar, Uzay ve Havacılık sektörlerinde yenilikçi alt sistem çözümleri geliştirmeyi kendine hedef olarak belirlemiştir.
Teknokar; Roketsan, Aselsan, Tübitak Sage, Tübitak Uzay, FNSS, TEİ, TAİ, Selex gibi savunma sanayine hizmet eden birçok firmanın onaylı tedarikçisi olmakla birlikte Otokar, Nurol, Fotoniks, Forum Mühendislik, Femsan gibi firmalarla da çeşitli projeler kapsamında iş birliği yapmaktadır.
Teknokar ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İSG Yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, AS9100 Havacılık Yönetimi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Bunların dışında Teknokar, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen ve Milli/ NATO Gizli projeler için çalışma izni sağlayan Tesis Güvenlik Belgesi’ne sahiptir.
Teknokar bünyesinde üretilen ürünlerin ara kontrol ve son kalite kontrollerinde standartları karşılaması amacıyla elektriksel testlere tabi tutmaktadır. IPC standardının ve müşteri istekleri doğrultusunda her türlü elektriksel ve mekanik testi yapabilme yeteneğine sahiptir.
Teknokar Ar-Ge Birimi ise çeşitli bantlarda ve türlerde platform üstü antenler, yazılım tabanlı alıcı/göndericiler, pasif mikrodalga bileşenler, telemetre/ uçuş sonlandırma sistemleri ve elektronik kart tasarımları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda savunma sanayimizin önemli kurumları için uygulamalar geliştirilmiştir.
Teknokar, kablolu/ kablosuz iletişim konularında ülkemiz savunma sanayisi için sahip olduğu tecrübe, bilgi birikimi ve kaliteli üretim anlayışıyla her daim yenilikçi, kaliteli, yerli ve milli çözümler geliştirmeye devam edecektir.
Ülkemizde kazanmış olduğu bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde ihracat faaliyetlerine ağırlık vermeyi hedefleyen Teknokar, yakın zamanda yurtdışı pazarına açılmayı da planlamaktadır.

1
Firma Bilgileri
2
Alan Seçimi
3
Metre Kare Hesabı
4
Toplam Maliyet
İleri
Geri
İleri
Geri
İleri
Geri
Gönder